+7 (212) 674-25-10

© 2021 Viesta Mimarlık All Rights Reserved.

Mimari

Herkes İçin Yöntemler

Başarılı bir mimari tasarım farklı disiplinlerle işbirliği içinde sonuçlanır. Projelendirme aşamasında uygulanabilirlik, sürdürülebilirlik ve işlevsellik göz önünde bulundurulurken Mekanik ve Elektrik altyapısı ile de koordinasyon sağlanmalıdır. Alya Grup, bünyesindeki Alya Mekanik ve Alya Elektrik firmalarıyla mimarlık hizmetlerine, mühendislik alanında da katkı sağlayarak mekanlar tasarlıyor.

Sektördeki 15 yıllık deneyimimiz ile bireysel ve kurumsal ihtiyaçları karşılamak için profesyonel tasarım ve sonuç odaklı yaklaşımımızla konut, mağaza, fabrika, ofis gibi yaşam alanlarının projelerine imza atıyoruz.

 

Kültür

Mimarlık, toplumsal yaşamın ve kültürün maddi ve moral gereksinmelerine göre, yapı,
toplu yapı ve kent biçimlendirmesi, tasarımı, üretimi, kullanımı ve yeniden kullanımı kolektif süreçleri ve sonuçlarını kapsayan ve güzel sanatlar ağırlıklı bir kültür faaliyetidir. Bir
mimarlık ve kent tarihi ülkesi olan Türkiye’de, bu kültürel zenginliğin çağdaş mimarlıkta
da sürdürülmesi gerekirken ciddi sorunlar yaşanmaktadır. Bir yandan mimari ve kentsel
mekânlarda hızlı bir yozlaşma ve kültürel kimlik değerlerinden uzaklaşma, öbür yandan
toplumun mimarlığa ilgisinin zayıflaması, mimarın, ülkenin imarına katkısı ve katılımının
giderek azaldığı bir mimarsız yapılaşma düzeni yaratmıştır.

 

İş

Projeye başlarken, sizlerin istek ve beklentileriniz doğrultusunda, arsanızın ölçülerine ve güncel yönetmeliklere uygun olarak hazırladığımız tasarımımızı, sizlerin de onayınız sonrası detaylı olarak projelendiriyoruz..

Tasarımımızın bütün detaylarını alanında uzman ekibimizle birlikte çalışıp detaylandırarak, ileride olası problemleri yaşama ihtimalinizi minimuma indiriyoruz. Hazır olan projenizin belediye ruhsat aşamalarının takibini yapıyor, sonrasında talep edilirse uzman ekiplerimizle beraber sizlere uygulama desteği sağlıyoruz..

Size en özgün tasarımı yapabilmek için öncelikle mekanınızın detaylı analizini yapıyoruz. Sizlerin istek ve beklentileriniz doğrultusuna hayalinize en uygun olan tasarımı sizler için kurguluyoruz. Sizler için hazırladığımız bu özgün tasarımı, 3 boyutlu görsellerle destekleyerek sizlerin onayına sunuyoruz..

Devamında, tasarımı detaylı olarak projelendiriyor, malzeme, renk ve ürün seçimlerinde sizlere destek sağlıyoruz. Projelendirme sonrasında talep edildiği takdirde sizlere uygulama desteği de veriyor, projenizin A’dan Z’ye her aşamasında yanınızda oluyoruz..